• +48 519 471 101
  • info@jlda.eu
  • Biała Podlaska, Zamkowa 14 lok. 5

SZKOLENIA VCC

PRACOWNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

PRACOWNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

CERTYFIKOWANE SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE Z EGZAMINEM VCC

 

Kosmetyczka jest specjalistką zajmującą się poprawianiem i przywracaniem urody, profilaktyką mającą na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się. Celem wykonywanej przez nią pracy jest zachowanie jak najdłuższej sprawności poprzez wyeliminowanie problemów dotyczących zmian skórnych, które szczególnie niekorzystnie mogą wpływać na wygląd zewnętrzny.

Zawód kosmetyczki skierowany jest do osób z wykształceniem minimum średnim. Kosmetyczka powinna posiadać ogólną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, patofizjologii, biochemii, histologii, dermatologii, immunologii, onkologii skóry, medycyny estetycznej, toksykologii, receptury kosmetyku, laseroterapii, chemii surowców kosmetycznych, sensoryki, perfumerii, etyki oraz nauk o zdrowiu, a także wiedzę szczegółową z zakresu kosmetologii.

Do podstawowych zadań kosmetyczki należy m.in. diagnostyka skóry, dobranie odpowiedniego rodzaju zabiegu kosmetycznego, stosowanie kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem, wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej oraz leczniczej w ścisłej współpracy z lekarzami różnych specjalności w zakresie pielęgnacji skóry. Ponadto kosmetyczka potrafi zorganizować stanowisko swojej pracy i prowadzić gabinet kosmetyczny. Potrafi ocenić poprawność i estetykę wykonanego zabiegu kosmetycznego.

Cechy, jakie powinna posiadać kosmetyczka, to przede wszystkim: poczucie piękna, zdolności manualne (często artystyczne), dar empatii i przekonywania. Osoba wykonująca ten zawód powinna umieć wysłuchać klienta i być komunikatywna. Ważne są także inklinacje artystyczne oraz upodobania estetyczne.

Kosmetyczka najczęściej znajduje zatrudnienie w zakładach kosmetycznych, odnowy biologicznej, SPA, a także firmach kosmetycznych w dziale dystrybucji i sprzedaży kosmetyków oraz szkoleń i kontroli jakości. Kosmetyczka może także pracować w laboratoriach, które zajmują się badaniami skuteczności działania różnych produktów kosmetycznych lub jako wykładowca w szkołach kosmetycznych oraz w redakcjach pism branżowych.

Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie przyszłych kosmetyczek do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Absolwent szkolenia jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • Przeprowadzania diagnozy kosmetycznej.
  • Udzielania porad kosmetycznych.
  • Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających zgodnie z zachowaniem przepisów BHP, P.Poż. oraz zaleceniami SANEPID.
  • Organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.
  •  

LICZBA GODZIN SZKOLENIA

  • Liczba godzin szkoleniowych – kurs pełny – 160

CZAS TRWANIA EGZAMINU

30 minut – część teoretyczna  

180 minut – cześć praktyczna

 

 

Jakość kształcenia

Wysoka jakość kształcenia. Kursy Certyfikowane.

Dobra kadra

Nasi wykładowcy to praktycy i nauczyciele akademiccy z ogromnym doświadczeniem i stopniami naukowymi.

Duży wybór

Bardzo duży wybór kursów i szkoleń. Certyfikowane szkolenia z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu, nauk społecznych i inne (w tym informatyczne i językowe). Szkolenia otwarte i zamknięte. Szkolenia szyte na miarę. Dowolna tematyka i zakres na zamówienie.