• +48 519 471 101
 • info@jlda.eu
 • Biała Podlaska, Zamkowa 14 lok. 5

telc - EGZAMINY - OPIS - TERMINY - ZAPISY

The European Language Certificates

EGZAMIN JĘZYKOWY TELC

Pragniemy poinformować, iż nasza placówka JLDA Biała Podlaska Training Centre  została już umieszczone na stronie internetowej telc, jako ośrodek egzaminacyjny telc mający uprawnienia do przeprowadzania egzaminów na terenie Polski 

Dlaczego warto zdać egzamin językowy TELC?

To świetna okazja do poznania nowych języków obcych, a także podszkolenia swoich dotychczasowych umiejętności. W naszej szkole językowej oferujemy kursy przygotowujący wraz z egzaminem końcowym TELC: angielskiego na poziomach A1-C2 oraz rosyjskiego czy polskiego na poziomie A1-B2. Możesz zatem zdobyć kolejny poziom zaawansowania z Centrum Kształcenia JLDA i otrzymać certyfikat potwierdzający Twoją wiedzę i umiejętności. Zdany egzamin TELC pozwala na łatwiejsze zdobycie pracy za granicą i w Polsce, podjęcie studiów czy swobodne i płynne komunikowanie się z obcokrajowcami.

Dla kogo kurs i egzamin językowy TELC?

Przeznaczony jest głównie dla osób dorosłych, młodzieży i studentów oraz dzieci, którzy chcieliby nauczyć się języka od podstaw lub kontynuować naukę na wyższym poziomie i potwierdzić jego znajomość uznawanym certyfikatem.

Oferowane przez nas kursy mogą odbywać się na różnych poziomach, w zależności od Twoich predyspozycji oraz wybranego języka (dla początkujących, średni zaawansowanych i zaawansowanych).

 

Egzamin TELC jest standardowo organizowany 3 razy do roku lub termin ustalany jest indywidualnie w nagłych przypadkach, lecz konieczne jest zgłoszenie z 5-tygodniowym wyprzedzeniem.

Co zyskasz dzięki egzaminowi językowemu TELC?

Na pewno przełamiesz wszelkie bariery komunikacyjne, ponieważ stosowana w naszej szkole metoda komunikatywna stawia przede wszystkim na swobodne i płynne mówienie w języku obcym. Zatem nie będziesz miał już więcej trudność z rozpoczęciem konwersacji z obcokrajowcami, a co za tym idzie zwiększą się Twoje szanse na zatrudnienie w prestiżowych firmach lub instytucjach czy przyjęcie na zagraniczną uczelnię. Zdany egzamin TELC potwierdzony jest oficjalnym certyfikatem, honorowany zarówno w Polsce, jak i na świecie.

 
 
Typy kursów

Z naszą pomocą dopasujesz kurs językowy do swoich potrzeb, oczekiwań i dla realizacji własnych celów. Przekonaj się, jak prosta i przyjemna może okazać się nauka języków w Centrum Kształcenia JLDA. Oferujemy cała gamę kursów: wakacyjne, maturalne, dla firm, on-line, konwersacyjne, indywidualne, grupowe, intensywne, egzaminacyjne.

EGZAMIN TELC – PROCEDURY

Egzaminy składają się z części pisemnej oraz części ustnej. Część pisemna zawiera między innymi teksty do czytania i słuchania ze zrozumieniem. Część ustna testuje umiejętność prowadzenia rozmowy w języku obcym.

 

JAK WYGLĄDA EGZAMIN PISEMNY TELC Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO?

Część pisemna zawiera teksty do czytania (reading comprehension), słuchanie ze zrozumieniem (listening comprehension), zadania gramatyczno-leksykalne (language elements) oraz pisanie (writing). W zależności od poziomu zaawansowania struktura każdego z egzaminów może nieco się różnić. Pobierz przykładowe arkusze egzaminu telc, które pochodzą z oficjalnej strony GmBH.

 ARKUSZ A2

ZOBACZ ARKUSZ

 ARKUSZ B1

ZOBACZ ARKUSZ

 ARKUSZ B2

ZOBACZ ARKUSZ

Więcej egzaminów przykładowych à  TELC mock examination English
 
Warunki zdania egzaminu
Egzaminy składają się z części pisemnej oraz części ustnej. Część pisemna zawiera między innymi teksty do czytania i słuchania ze zrozumieniem. Część ustna testuje umiejętność prowadzenia rozmowy w języku obcym.

TELC English

A1

Żeby zdać egzamin, należy mieć co najmniej 60% w obu częściach egzaminu

A2

B1

B2

C1

 

Warunkiem zgłoszenia się na egzamin jest:

 

    • ·       wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
    • ·       dostarczenie kserokopii obu stron dowodu osobistego lub paszportu,
    • ·       uiszczenie opłaty egzaminacyjnej.

 

Warunkiem zorganizowania egzaminu jest minimum 4 osoby z danego języka na określony poziom.

Możliwe są egzaminy indywidualne po uzgodnieniu warunków.

Aktualnie organizujemy egzaminy B2 dla uczestników naszych kursów przygotowawczych.

 

Osobom nieobecnym na egzaminie nie przysługuje zwrot opłaty egzaminacyjnej i kursowej.

 

Egzaminy oceniane są komputerowo we Frankfurcie nad Menem. Informacja o wynikach (ok. 8 tygodni po egzaminie) – w Centrum Egzaminacyjnym The European Language Certificates – Centrum Kształcenia JLDA.

 

Przebieg egzaminu:

·       Egzamin rozpoczyna się punktualnie. Kandydaci zobowiązani są zgłosić się na egzamin 15 min. przed podaną godziną.

·       Na egzamin należy obowiązkowo zabrać ołówek i gumkę.

·       Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest okazanie dowodu tożsamości ze zdjęciem.

 

Czas trwania egzaminu z języka angielskiego:

 

A1

część pisemna:

ok. 80 min.

+ część ustna: ok. 15 min.

 

A2

część pisemna:

ok. 90 min.

+ część ustna: ok. 10 min.

 

B1

część pisemna:

ok. 150 min.

(+ 20 minutowa przerwa)

+ część ustna: ok. 15 min.

B2

część pisemna:

ok. 140 min.

(+ 20 minutowa przerwa)

+ część ustna: ok. 15 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAJBLIŻSZE TERMINY EGZAMINÓW:

 

 

English B2: 30 stycznia 2021

 

Termin składania zgłoszeń na egzamin to minimum 10 dni przed egzaminem. Prowadzimy zapisy tylko dla słuchaczy naszych kursów.

 

Przewidywany kurs przygotowawczy do egzaminu B2 – start 9 stycznia 2021 – zapisy do 2 stycznia 2021 roku à więcej informacji.

 

 

Zapiszesz się na kurs przygotowawczy zapiszemy Ciebie na egzamin.

 


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA EGZAMIN – kliknij aby pobrać (dokument MS Word – docx) !

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA EGZAMIN – kliknij aby pobrać (dokument w formacie pdf) !

 

Jakość kształcenia

Wysoka jakość kształcenia. Kursy Certyfikowane. Stosujemy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS.

Dobra kadra

Nasi wykładowcy to praktycy i nauczyciele akademiccy z ogromnym doświadczeniem i stopniami naukowymi.

Duży wybór

Bardzo duży wybór kursów i szkoleń. Certyfikowane szkolenia z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu, nauk społecznych i inne (w tym informatyczne i językowe). Szkolenia otwarte i zamknięte. Szkolenia szyte na miarę. Dowolna tematyka i zakres na zamówienie.